KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696185
*
nr 1569 6185
Ture Bosin
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Hästar på Alvaret. Signerad, daterad 1972. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2023
kl 20:53:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 21:51:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hästar på alvaret olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture bosin
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Ture Bosin
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
nr 1569 6185
Ture Bosin
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Hästar på Alvaret. Signerad, daterad 1972. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 21:51:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hästar på alvaret olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture bosin
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37